„Rzecz Samorządowa: Dane, które otwierają oczy. Informacje, które pobudzają do działania. Skuteczność, która przekracza oczekiwania.”

Henkel Polska

Rozwijanie kluczowych kompetencji to wyzwanie, które stawia przed współczesną edukacją dynamicznie zmieniający się rynek pracy. Nauka w praktyce, wsparcie nauczycieli i zaangażowanie rodziców – to fundamenty, które mogą pomóc młodym ludziom w odnalezieniu się w przyszłości.

Kompetencje przyszłości: co powinna rozwijać współczesna edukacja?

Zgodnie z raportem „Świat Młodych Badaczy 4.0. Kompetencje do przyszłości” przygotowanym przez Henkel Polska, współczesna edukacja powinna koncentrować się na:

  • naukach ścisłych,
  • krytycznym myśleniu,
  • pracy zespołowej,
  • rozwiązywaniu problemów,
  • umiejętnościach miękkich, takich jak komunikacja i etyka.

10 rekomendacji z raportu „Świat Młodych Badaczy 4.0”

Raport zawiera 10 kluczowych wskazówek dla nauczycieli i rodziców, które pomagają młodzieży rozwijać umiejętności niezbędne w przyszłości. Są to m.in.:

  1. Nauka przez eksperymenty.
  2. Współpraca szkół z biznesem.
  3. Zindywidualizowane podejście do ucznia.
  4. Kształcenie postaw proinnowacyjnych.
  5. Promowanie umiejętności społecznych.

Nauka w praktyce: współpraca szkół z biznesem

Henkel Polska realizuje program edukacyjny „Świat Młodych Badaczy”, który zachęca dzieci do odkrywania nauk ścisłych poprzez eksperymenty. Program wspiera także nauczycieli, oferując im materiały edukacyjne, które pomagają wprowadzać naukę opartą na praktyce.

„Dzięki naszym programom edukacyjnym młode pokolenia zyskują odwagę do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, co buduje fundamenty dla innowacyjnego społeczeństwa” – mówi Karolina Szmidt, prezes zarządu Henkel Polska.

Jak Henkel wspiera młodych badaczy?

Program „Świat Młodych Badaczy” pokazuje, że nauka nie musi być trudna i niezrozumiała. Eksperymenty, które dzieci wykonują w szkole, inspirują je do odkrywania nauki i pomagają przełamać stereotypy związane z przedmiotami ścisłymi.

Źródło informacji: Henkel Polska

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *